X
تبلیغات
زولا

امور یومیه

سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 08:53

1-  این که یک روز عصر مثل خیلی عصرهای  دیگر که کارت تمام می شود، (آن هم چه کاری شرحش را می نویسم) نخواهی که همه چیز را فراموش کنی یا لااقل بتوانی همه آن چیزی که هست را بپذیری و زندگی کنی و نخواهی که ازشان در بروی اتفاق خوبی است که آدم را خوشحال می کند.

اینجا تو این شرکتی که به واسطه ی دوری راهش قبلا  از چشمش افتاده است یک آبدارچی داریم که سوژه ی خیلی وقت هایمان است برای غیبت کردن و حرص خوردن و خندیدن. بعد از آنجا که ستون هم پنجم است و کلا دوربین و میکروفن سیار به حساب می آید کارش فضولی و سرکشی در امور سایرین است و اگر چیزی را مشاهده کند بی واسطه گزارش می کند و دو تا هم رویش نگذارد نهایت لطف و بزرگواری است.

خلاصه که در یک همچین فضایی آقای آبدارچی در راستای خود مهم کردن و چیزی در حد مدیریت آفتابه قانونی وضع و به تایید مدیرش رسانده مبتنی بر اینکه هر کس حق استفاده از یک بسته دستمال کاغذی در ماه را دارد.در شرایطی که دستشویی ها عاری از هرگونه دستمال است قاعدتا سرانه ی مصرف دستمال کاغذی افزایش می یابد و یک بسته پاسخگو نیست.

اما آقای فیلان مسرانه با هر روشی که بلد است قانون خود را در پیش گرفته و جلو می برد و هر چقدر شما بگویید دستمال تمام شده جواب های صد من یه غاز تحویل شما می دهد و مشاهده شده که حتا بگوید دستمال تامام شده (لهجه هم دارد) و اصلا در ساختمان یه دانه هم  نداریم!

بعدش بلافاصله وقتی همین آقای فولانی مدیر واحد کوچولوی توسعه بازار دستمال بخواهد آقای آبدارچی سه سوته برایش دستمال می گذارد. 

خوب معلوم است که دستمال کلا دو هزار تومن است نه سه هزار تومن و هیچ ارزش مادی ای ندارد. اما خوب همین دستمال با این مقیاس می تواند بدل شود به معیاری برای سنجیدن میزان احترام و اعتباری که برای یک واحد نیروی انسانی در این شرکت می شود قایل شد!اونم منی که واس دستمال همچین پستی نوشتم !

خلاصه دیروز که حسابی از دست آقای فیلان عصبانی بودم بلند شدم آمدم خانه

در راستای پیشبرد علم (مدیونید اگر فکر دیگری کنید) نشستم به ضبط کردن فایل صوتی کتابی که دلم می خواهد به همه هدیه اش بدهم. بعدش هم رفتم برای خودم و لاله و بهار آن تاپ نخی ای که هم خنک است و هم زیر مانتو خیلی خوشگل است را خریدم.


2- خوب یک چند وقت پیش ، مادر خانمچه یک بازی ای را معرفی کرد من خیلی خوشم آمد. بعدش هم رفتم فرتی نصب کردم و بعدش هم هی راست رفتم چپ رفتم گفتم عجب بازی باحالی است و هی هم تلاش کردم همه را دعوت کنم و از مزایایش برایشان تعریف کنم . بچه که بودم همیشه مادرم می گفت اگر یک چیزی را دوست داری بنشین بازی کن و کاری به سایرین نداشته باش! البته منظور مادرم این بود که اگر هی تبلیغات کنی که فولان چیز خوب است و این ها آن دوستان دیگر هم خواهان این چیزی که حرفش را می زنی می شوند و بعدش هم در گام بعدی لابد می خواهند بیایند از تو بگیرندش و بعدش هم لابد ونگ تو در خواهد آمد!

علی ای الحال اطرافیانی هستند که بعد از معرفی بازی مورد نظر شده اند مخیل آسایش همین خود ما! خوب من دلم نمی خواهد با اقای فولانی که همکارم است بازی کنم! به هیچ دلیل خاصی! دلم نمی خواهد! اینکه بیای کوری بخوانی که هایییی! فولانی ترسید که ببازه که نیومد با من بازی کنه یعنی چی آخه؟

یا آن یکی که بعد از نصب بازی با صدایی که شبیه بلندگو است دانه دانه سوال ها را به صورت اشتراکی پاسخ می دهد و آنقدر سر و صدا به راه می اندازد که نشود دو دقیقه تمرکز کرد به این نتیجه می رسم که خوب اگر چه تمام عمرم با قانون مادرم جنگیده ام و همه چیزهای خوبی را کشف میکنم به همه می گویم را می توانم به صورت محدود تری استفاده کنم! تا حداقل تا جایی که  به مرحله ی لعنت  بر دهانی نرسم!

می شود این دایره را اندکی تنگ تر کرد! درصد خطای کمتری دارد! یا شاید آدم هایی را که اهل همه چیز را پرچم کردن هستند را قلم بگیرید! آدم های شور در بیاوری که باید از گزندشان قایم شد پشت دیوار ، و پناه برد به خدا وقتی زبانت کوتاه است و زبان شان دراز است و بی هیچ سد و مانع و . .  .


3- پریشب رفتم سینما!

اگر مدتی است دلتان فیلم خوب می خواهد "آاااادت نمی کنیم" را دریابید! از آن فیلم هایی است که ادم نشسته یکهو یه چیزیش یادش می افته بعد  میفهمه اون جای فیلم یه اشاره داشته  و کیف می کنه. 

 تازه کوچه بی نام هم آمده در سوپرمارکت! 


4- من یک کلاسی می روم که حال آدم را خوب می کند! یک چیزی تو مایه های یونگ و اسطوره و شخصیت و . . . دوره ی جدیدش از 12 تیر شروع می شود اگر جز آن دست از کسانی هستید که شناخت خودتان و درونیاتتان حالتان را بهتر می کند و مسیر یوسف آباد هم برایتان دور نیست کامنت بزارید اطلاعات جنبی شو برا تون بزارم!


نظرات (15)
سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 12:06
سلامو پروانه جان دو تا مطلب خدمتت عرض کنم
نه اول یک مطلب ما همسایه بودیم خبر نداشتیم گرچه به طور هم زمان من هم اسباب کشی کردم اومدم پایین جلال
1- برای کلاس مورد نظر راهنمایی می کنی
2-یکی از دوستان کارهای انمیشین و گرافیکی انجام می دهد اگر امکانش بود برای پیدا کردن کار کمکش می کنی؟
پاسخ:
سلام مریم جان
چ حیففف
الان یکم دوریم البته
برات میل می کنم
در مورد کار هم نرم افزار هایی که تخصص داره دوستتو برام بنویس
و سابقه شو
معرفی می کنم جایی بود
سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 12:08
اسم بازیه چیه
پاسخ:

quiz of kings
سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 15:38
سلام پروانه جان...خوبی؟ همیشه می خونمت...خنده م گرفت امروز دیدم شما هم سر دستمال تو شرکت دعوا دارین...عین شرکت ما! عزیزم بهم اطلاعات کلاس رو می دی؟
پاسخ:
سلام عزیزم
برات میل کردم
سه‌شنبه 1 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 21:11
سلام پروانه جونم
اون کتابه رو که داری فایل صوتیش می کنی اگه بخوای منتشرش کنی ونویسنده یا مترجمش راضی نباشن می تونه برات دردسر ساز بشه از نظر قانونی. مواظب باش . ناشر هم ممکنه برات دردسر درست کنه برحسب قراردادی که با اونا داشته باشه.. مگه این که کتابه یه چیز قدیمی باشه مثل شعر قدیمی...
و البته اگه بخوای از لحاظ شرعی و اینا هم جدی بگیری از اون لحاظ هم ممکنه دردسر ساز بشه.
پاسخ:
ممنون عزیزم
من کتاب رو در اختیار بچه های کلاسمی اارم
که همه کتاب رو دارن
و قرار گذاشتیم ک پخش نشه
چهارشنبه 2 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 14:16
سلام
میشه من رو دعوت کنید برای اون بازی که فرمودید؟
پاسخ:
ok
ایمیلتو بزار پس
پنج‌شنبه 3 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 09:43
سلام پروانه جان
میخونمت همیشه از راه دور
لطفا کتاب رو به من معرفی میکنی
ممنونم
پاسخ:
شفای کودک درون

خیلی روون هم هستش
دیجی کالا هم داره می تونی بخری
پنج‌شنبه 3 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 18:54
سپاس فراوان
پاسخ:
جمعه 4 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 15:05
سلام.میشه لطف کنید درباره کلاسی که فرمودید شماره تماس یا اطلاعاتی به من بدید؟ ممنونم
پاسخ:
سلام
برات میل می کنم
شنبه 5 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 02:48
تو چرا انقدر خوبی؟!
پاسخ:
اوخی
چ کانمت نازی
ممنون
یکشنبه 6 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 14:53
میشه در مورد کلاس به منم اطلاعات بدین ممنون میشم.
پاسخ:
ایمیلوندم
دوشنبه 7 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 14:52
سه‌شنبه 8 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 02:13
سلام با عرض روم به دیواری ؛ میشه اطلاعات کلاس رو برای من هم ایمیل کنید.
باتشکر
پاسخ:
ارور داد
انگاار ادرس میلتو درست ننوشتی برام عزیزم
چهارشنبه 9 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 13:14
سلام پروانه عزیز
چه پست آموزنده ای بود
پاسخ:
چه خوب
چهارشنبه 9 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 19:03
راستی اگه زحمتی نیست اطلاعات کلاس رو می تونی بفرستی برام

ممنون :**
پاسخ:
برام ادرس ایمیلتو بزار
جمعه 11 تیر‌ماه سال 1395 ساعت 15:57
ممنون :*
پاسخ:
فرستادم
فقط امروز اولین جلسه شه ها

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد
Instagram